وبلاگ

مکانیزم بکس بادی

بررسی مکانیزم های ضربه زن

در بحث قبل در مورد انواع بکس ومعرفی مکانیزم های ضربه زن پرداختیم،در این قسمت ۶ مدل ضربه زن هایی که در قسمت قبل معرفی کردیم یک به یک توضیح می دهیم.

  • مکانیزم دو ضربه زن Twin Hammer

مکانیزم منحصر به فردی است که بوسیـــله دو ضربه زن حلقه ای ضربات متوالی با یک نیروی ثابت به شفت (Anvil) باعث افزایش نیروی گشتاور می شود.این عمل بــا سـرعت انجام مـی شود وفقط در زمان باز شدن و یا بستن پیچ اتفاق می افتد. نیروی دستگاه بطور متعادل و مساوی در هر دو حلقه ضربه زن تقسیم می شود. این مکانیزم قدرتمند ترین ضربه زن می باشد.

twin hammers

  • مکانیزم جامبو هَمِر Jumbo Hammer

این سیستم همان تکنولوی که در  دو ضربه زن (Twin Hammer) استفاده شده در این مکانیزم هم بکار گرفته شده اما بوسیله یک حـلقه چکــشی ضـــربات به شفت منتقل مـی شود.ضربـات بـطور سـریع ،یکنواخت و متوالی زده میشود و همین نیروی ثـابت بـاعث افــزایش نیـــروی گشتاور می شود.انتقال و تــوازن نیرو  بوسیله ضربه های متوالی فوق العاده قوی انجام می شود.

jumbo hammer

  • مکانیزم پین کلاچ (Pin Clutch)

در این مکانیزم نیروی چرخشی روتور به دو عدد پین منتقل شده و در هنگام باز شدن و یــا سفت کردن پیچ پین هـا بـه شـفت (Anvil) ضربه می زنند و نیروی گشتاور بالایی را فراهم می سازد. این مکانیزم با لرزش پایین و به سرعت ضربه میزند.

pin clutch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *