وبلاگ

معرفی بکس بادی

معرفی بکس های بادی،شناخت ضربه زن یا چکش بکس،انتحاب ابزار بر حسب نیاز

بکس های بادی در اشکال ،مدل و توان مختلف ساخته می شود،که ما سعی می کنیم راجع به تمام موارد توضیحات کاملی ارائه دهیم.

در هر ایمیل سعی شده بطور واضح موضوع را مطرح و در مورد آن توضیح کاملی ارائه کنیم.نظر به اینکه،ابزار های بادی و توضیخات مربوطه حجم زیادی دارد،ما ایمیل ها را بصورت سریالی خدمت شما تقدیم می گردد.

اشکال و مدل های بکس بادی

بکس بادی در بین استفاده کنندها با نامهای مختلفی شناخته می شوند،مانند:بکس بادی،آچار بادی،پیچ بند بادی و…

ایــن ابـــزار جهت باز کـــردن،بستن و سفت کردن بــا قـــدرتی که برای دستگاه تعریف شده استفاده میگردد،و همچنین اشکال بکس بادی بــه   صورت تفنگی (هفتیری)،مستقیم،جقجقه،سر کج و پروانه ایست که استفاده از هریک بستگی به قطعه کار و نوع قرار گرفتن آن دارد.

بکس بادی پروانه ای

پروانه ای

بکس بادی تفنگی

تفنگی

بکس بادی مستقیم

مستقیم

بکس بادی مستقیم

مستقیم

جغجغه بادی

جغجغه

 

 

 

 

 

در بکس بادی در هنگام استــارت برای بازکردن و در زمان بستن پیچ قسمت Hammer یا ضربه زن دستگاه ضربـات متوالی به Anvil یــا شفت وارد می کند.ایــن ضربـــات دارای قدرتی می باشد که از طرف کـارخـانه سازنده بــرای بکس تایین شده است.لازم به ذکر است، مقدار نیرویـــی که با ضربه وارد می شود در هر دستگاه بکس متفاوت است. مقدار قــــدرت در بکس ها بستگی به دور،مکــــانیزم ضربه زن،نوع ساختار و طراحی آن دارد. این قدرت انتقالی از ضربه زن به شفت در بعضی بکس ها با کم و یا زیاد کردن شدت جریان باد مصرفی دستگاه می توان تنظیم نمود،البته این نوع تنظیم حدودی است و دقیق نیست.

در بعضی از بکس ها این قدرت قابل تنظیم دقیق است که این کار با ترکمتری که داخل دستگاه می باشد انجام میشود،این سیستم مکانیزم شات آف کنترل(Shut-Off Control)    یا کنترل میزان سفت کردن پیچ است.این بکس ها درعموماً در صنایع خودرو ســـــازی و خطوط مونتاژ هایی که نیاز به بستن دقیق پیچ با یک میزان خاص را دارند استفاده می شود.

انواع Hammer یا ضربه زن:

jumbo hammer

jumbo hammer

one hammer

one hammer

pin clutch

pin clutch

tin hammer

tin hammer

twin hammers

twin hammers

two hammer

two hammer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *