نقشه انفجاری

مکانیزم پیچ گوشتی بادی

پیچگوشتی بادی و انواع آن

در دو قسمت قبل ما انواع نوک پیچگوشتی (Bit) را خدمتتان معرفی کردیم.انتهای تمامی نوک ها که به دستگاه متصل می شود یک فرم یکسان دارند.لازم بذکر است که بجر نوک های معرفی شده نوک های دیگری که سر آن بکس و آلن هستند که در طول و سایز های مختلف هستند.

جهت سفت کردن پیچ در زمانی که پیچ به انتها می رسد و یا باز کردن پیچ های سفت شده،از مکانیزم های مختلفی برای سفت کردن پیچ استفاده می شود.که ما در اینجا آنها را معرفی و شرح کاملی در خصوص آنها می دهیم.

  • مکانیزم ضربه زن یا Impact Type

این مکانیزم کاملاً شبیه به ضربه زن های بکس است البته با تــوجه به تـــوان  تعیین شده ؛و این سیستم مخصوص پیچگوشتی بادی قوی و است. وظیــفه این نوع  مکانیـــزم  ضربه زدن پیوسته، منظم و با قدرت مناسب به پیچ است که نـوک پیچگوشتـی و پیچ آسیبی نبینند. این مکانیزم برای پیچگوشتی هـای بسیار قوی استفـــاده  می شود.فقط هنگام بسته شدن و یا باز کردن پیچ ضربات زده می شود.

  • مکانیزم کلاچ دار یا Slip-Clutch Type

مکانیزم کــلاچ دار سیستمی است که همانند مکانیزم بالا ضربـات پیوسته، سریع تر و کمی ضعیف تر از مکانیزم ضربه زن را دارد.این نـــوع سیستم  قابلیت تنظیم  حدودی توان برای پیچ بستن یا باز کردن را دارد.  این مکانیزم برای پیچگوشتی هایی باتوان متوسط استفاده میشود.  این سیـــستم با ضــربه پیچ را باز می کند و هنــــگام سفت شدن پیچ فقط ضربه میزند و پیچ را بیشتر از حد تعیین شده سفت نمیکند.

  • مکانیزم شات آف کنترل یا Shut-Off Type

شات آف کنترل سیستمی است که قابلیت تنظیم دقیــقی را برای بستن پیــچ ها دارد،که از دستگاه های شات آف در خطوط تولیدی که لازم است پیچ هـا با یکقدرت و توان مخصوص سفت شود،استفاده می شود.در ایـن سیستم هنگامی کـه سفت می شود دستگاه می ایستد.این مکانیزم بسیار دقیق می باشد و عموماً برای  بستن پیچ ها و نیز در خطوط تولید و مونتاژ مصرف بسیار دارد

مکانیزم پیچ گوشتی بادی مکانیزم پیچ گوشتی بادی مکانیزم پیچ گوشتی بادی-۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *